Silver Arkaplan Beyaz Arkaplan Kırmızı Arkaplan, Turuncu Arkaplan,
Sarı Arkaplan, Yeşil Arkaplan, Mavi Arkaplan, Mor Arkaplan

MİCRO PİGMENTATİON

 
 

MİCRO PİGMENTATİON NEDİR ?


Micropigmentation( saç dövmesi) kalıcı makyaj için kullanılan bir terim olmuştur . Micropigmentation temelde bir dövme işlemdir. Micropigmentation(kaş dövmesi) kozmetik bir donanım ya da düzensiz deri pigmentasyonu için düzeltici işlem olarak da olarak kullanılır. Ayrıca deri veya yara izi meme bölgesi yeniden düzenlemek amacı ile kullanılır.
Kozmetik kullanımda, micropigmentation dudakları ve gözleri şekillendirmek için kullanılabilir. Renkli granüller küçük miktarlarda enjeksiyon ile deri yüzeyinin içine implante edilir. Pigment granülleri dudaklara enjekte edilir, bu işlemle dudak dokusunun koyu görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudakta ki bölgede deri pigmentasyonu zamanla kaybolur. Bu işlem bu bölgeler için renkleri geri getirmek için de kullanılır.
Göz çevresi uygulamaları için, enjeksiyon üst ve alt kirpik etrafında kullanılır. Eyeliner ve benzer uygulamalarda bu işlem kalıcıdır. Kaş bölgesinde renkleri geliştirmek için yapılan uygulamada kasları daha dolgun göstermek mümkündür. doktor kontrolünde acı hissedilmemesi için anestezi uygulaması yapılabilir veya anestezik kremler daha az acı hissetmenizi sağlar . Bu nedenle micropigmentation hızlı ve ağrısız bir işlemdir . Uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre minimum uygulama süresi 40 dakika ile daha fazla sürede değişim gösterir. Olası şişlik ,kızarıklık ve yanma 24 saat içinde normale dönecektir .
Bu uygulama yapıldıktan sonra doğrudan güneş ışığına çıkmak , denize ve havuza girmek bölgeyi kaşımak kesinlikle zararlıdır . Micropigmentation (saç dövmesi , kaş dövmesi, dudak çevresi dövmesi, meme ucu renklendirme ) 3 veya 5 yıl içinde cildinizle bağ kurar ve renklendirme kalıcı olur . Micropigmentation ( dövme ,kalıcı makyaj ) uygulaması bir sanat dalı olarak kabul edilmelirdir . Ciddi anlamda dikkat ve el becerisi gerektirir . Her ne olursa olsun uygulama yapılacak yerin hijjen açısından steril olması önemlidir . kullanılacak enjeksiyon malzemelerinin tek kullanımlık temiz aletler olması şarttır .