Silver Arkaplan Beyaz Arkaplan Kırmızı Arkaplan, Turuncu Arkaplan,
Sarı Arkaplan, Yeşil Arkaplan, Mavi Arkaplan, Mor Arkaplan

Çıkmayan Makyaj

Kalıcı makyaj

 
 
Kalıcı makyaj ya da daha doğru ismiyle "mikro-pigment uygulaması"; mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral boyların deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.  
Bu alerjik olmayan boyalar özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü koruyacak olduğu da bilinmelidir. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde; kaş, göz çizgisi ya da dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi, bazı ufak kusurlar kapatılabilir hatta mükün ölçüde şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak, işten bile değildir.  
Günümüzde bu uygulamayı; mankenler, aktörler, aktrisler ve gösteri dünyasında çalışan birçok ünlü, görünümlerini belirginleştirmek için kullanmaktadır.  
Elde edilen estetik değerin dışında; bu yöntemle stres, zaman ve para anlamında uzun vadede elde edilen reel faydalar göz önüne alındığında, hangi nedenle "geleceğin makyajı" adının verildiği oldukça açıktır.