Silver Arkaplan Beyaz Arkaplan Kırmızı Arkaplan, Turuncu Arkaplan,
Sarı Arkaplan, Yeşil Arkaplan, Mavi Arkaplan, Mor Arkaplan

Dövme Hikayesi

- Dövme Hikayesi

 
Yine sıradan günlerden biri… İnternette web sitelerini gezerken bir fotoğrafta gördünüz veya evde oturmaktan bunaldınız, dışarıya hava almaya çıktığınızda yoldan geçen birinin kolunda rastladınız.. Belki de bunların hiç biri değil. Evet belki de bir arkadaşınız sayesinde Dövme yaptırmaya karar verdiniz.  
Bu işin basit olan kısmı sanırım. Gördüğünüz dövmeler hoşunuza gidiyor, biraz düşünüyorsunuz ve karar verdiniz!  
Sonraki aşamaya geçiyor ve hangi modeli veya yazıyı vücudunuza işleteceğinize karar vermeye çalışıyorsunuz. İşte işin zor kısmı… Belki de bu yüzden dövme sanatçılarının en çok duyduğu cümlelerden biri “Dövme yaptıracağım ama ne yaptıracağıma karar veremiyorum.” oluyor.  
Birçok modele bakıyorsunuz, özgün fikirler yaratmaya çalışıyorsunuz veya gördüğünüz ilk modeli yaptırmaya karar veriyorsunuz.  
Kimileri hayatında önemli olanları seçiyor model olarak.. Kendisini yansıtmasını, fikirlerini sergilemesini istiyor.  
Kimileri estetik açıdan bakıyor duruma.. Herhangi bir anlam ifade etmese de onun için vücudunda güzel görünmesi yetiyor.  
Zor veya basit.. Bir şekilde yaptıracağınız modele karar veriyorsunuz. Şimdi sıra dövme sanatçınızı bulmaya geldi. İşte bu noktada yapılıyor en büyük hatalar.  
Çok iyi bir şekilde araştırma yapıyorsunuz ya da araştırmaya gerek kalmıyor. Daha önce dövme yaptıran bir arkadaşınızın tavsiyesiyle Tattoomix’e geliyorsunuz. Tabi bunlara gerek kalmadan tesadüfen Tattoomix stüdyosuna denk gelecek kadar şanslı da olabilirsiniz. Bu durumda bir sorun yok. Ama bir diğer ihtimalden de bahsetmeden edemeyeceğim..  
O da şu ki.. İlk kez dövme yaptıracağınız için çok da fazla işçilikle ilgili bilginiz olmuyor genelde. Bu nedenle dövmecilerin işçiliğiyle ilgili aralarında pek de bir fark olmadığını düşünüp, sadece fiyata dikkat ediyorsunuz. Fiyatları diğerlerine göre çok daha ucuz olan, bununla orantılı olarak işçiliği de kötü olan (ama tabi siz bunu bilmiyorsunuz) bir dövmeci buluyor ve daha az para ödeyeceksiniz diye seviniyorsunuz. Lakin o dövmeyi yaptırıp, biraz zaman geçirene kadar.. Sonrasında dövmenizi sildirmek veya düzelttirmek için çok daha fazla uğraşacağınızı belirtmemize gerek yok sanırım..  
Eğer üstteki paragrafı okurken “Evet işte bu benim dövme maceram!” diyorsanız sakın umutsuzluğa kapılmayın. İnanın sizin dövmelerinizi sizden daha çok önemsiyoruz! Dilerseniz Tattoomix stüdyolarında dövmenizi düzeltebilir, silebilir veya üstüne başka bir dövme yapabiliriz. Gördüğünüzde sizi rahatsız eden bir dövme yerine baktıkça bakmak isteyeceğiniz bir dövmeye sahip olmayı elbette istersiniz..  
Dövme, dövme sildirme, kalıcı makyaj, piercing işlemleriniz için sizi stüdyomuza bekliyoruz.. Sonradan pişmanlık yaşamak istemiyorsanız tabii ki.  
“Ten Tuvale Dönüşürse Sanat Bedene İşlenir!” diyoruz..